Dezenformasyon - Emperyalizm Ne Diyorsa Yalandır!

Dezenformasyon - Emperyalizm Ne Diyorsa Yalandır!

Devamını Oku »

Kitap Adı: Dezenformasyon - Emperyalizm Ne Diyorsa Yalandır!
Yayınevi: Boran Yayınevi


Kitabını İndirmek İçin Tıklayınız


Halkın Sesi Kütüphanesi İçin Tıklayınız
ÖNSÖZ

BU KİTAP EMPERYALİZMİN İDEOLOJİK SALDIRILARI, GERÇEKLERİ KARARTMASI VE HALKLARI BİR YALANLAR HAPİSHANESİNDE YAŞAMAYA MAHKUM ETMESİNE KARŞI GERÇEĞİN SESİNİN DUYURMAK İÇİN HAZIRLANDI.

HER CÜMLEMİZ EMPERYALİZMİN YALANLARINA, GERÇEKLERİ ÇARPITMASINA VE KARARTMASINA KARŞI BİR SAVAŞTIR.

EMPERYALİZMİN HALKLARI TESLİM ALMA ARACINA DÖNÜŞEN YALANLARINA KARŞI ML’NİN İDEOLOJİK ÜSTÜNLÜĞÜYLE SAVAŞTIK.

EMPERYALİZMİN ORTAÇAĞ KARANLIĞIYLA YOK ETTİĞİ GERÇEKLERİ YENİDEN TEK TEK GÜN YÜZÜNE ÇIKARTTIK. BU GERÇEKLERİN UNUTTURULMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ!

BU KİTAPTA YALANLA, GERÇEĞİN SAVAŞINI GÖRECEKSİNİZ. GERÇEKLER KENDİĞİNDEN AÇIĞA ÇIKMAYACAKTIR.

GERÇEĞİN AÇIĞA ÇIKARTMAK İÇİN SAVAŞMAK, ÖRGÜTLENMEK GEREKİR.

KİTAP ÇALIŞMAMIZ MARKSİZMİN, LENİNİZMİN TARİHSEL VE SİYASAL HAKLILIĞINI SOMUT KANITLARIYLA BİR KEZ DAHA GÖSTERDİ.

EMPERYALİZM SINIF VE TARİH BİLİNCİMİZİ YOK ETMEK İSTİYOR. EĞER BU İKİ OLGUYU YİTİRİRSEK EMPERYALİZMİN İDEOLOJİK ETKİSİ ALTINA GİRERİZ.

KİTAP ARAŞTIRMA-İNCELEMELERDEN, BAZI BÖLÜMLERDE BELLİ KİTAPLARDAN UZUN ALINTILARDAN VE ML BİR BAKIŞ AÇISIYLA GERÇEKLERİN ANLATILMASINDAN VE BU GERÇEKLERİN SONUCUNDAN TARİHTEN ÇIKARTTIĞIMIZ DERSLERDEN, İLKE VE KARARLARDAN VE SON BÖLÜMDE DE BİR SONUÇ BİLDİRGESİNDEN VE MANİFESTODAN OLUŞUYOR.

EMPERYALİSTLER TARAFINDAN HASIRALTI EDİLEN, UNUTTURULAN GERÇEKLERİ TEKRAR TEKRAR ANLATMAK DEVRİMCİLERİN HALKLARA KARŞI SORUMLULUĞUDUR.

BU KİTAP BİR SAVAŞ KİTABIDIR. EMPERYALİZME KARŞI İDEOLOJİK BİR SAVAŞ VERİYORUZ. BU SAVAŞ, HER SATIRDA GERÇEKLERİ EMPERYALİZMİN ÇARPITMASINDAN KURTARIP, HALKIN BİLİNCİNE ARMAĞAN ETMENİN MUTLULUĞUNU VE ÇOŞKUSUNU YAŞADIĞIMIZ BİR SAVAŞTIR. TARTIŞMASIZ BİR İDEOLOJİK ÜSTÜNLÜĞE SAHİBİZ.

ML İDEOLOJİYLE YOĞRULMUŞ BİLGİ BİZE NASIL DÜŞÜNMEMİZ, YAŞAMAMIZ VE SAVAŞMAMIZ GEREKTİĞİNİ ÖĞRETİR.

EMPERYALİZM VE KATİPALİZMİN GAYRİMEŞRU ÇOCUĞU FAŞİZM DÜNYA HALKLARINI BİR YALANA İNANDIRMAK İSTİYORLAR. BAZEN ZORLA, BAZEN HİLEYLE, BAZEN SANSÜR

UYGULAYARAK, BAZEN DE BEYİNLERİ İDEOLOJİK OLARAK TESLİM ALARAK…
ONLAR BİR YALANA İNANDIRMAK İSTİYOR, BİZ SE DÜNYA HALKLARINI GERÇEKLER İÇİN SAVAŞMAYA ÇAĞIRIYORUZ.

ONLAR SÖMÜRÜ VE ZULÜM DÜZENLERİNİ YAŞATMAK, KARLARINI SÜREKLİ ARTIRABİLMEK İÇİN SAVAŞLAR ÇIKARTIYORLAR. BU SAVAŞLARI MEŞRULAŞTIRMAK İÇİN DÜNYA HALKLARINI YALANLARINA İNANDIRMAK İSTİYORLAR.

BİZ İSE SÖMÜRÜ VE ZULMÜN OLMADIĞI, HALKIN İKTİDARDA OLDUĞU, HALK DEMOKRASİSİNDEN YANA BİR DÜZEN KURMAK İSTİYORUZ.

EMPERYALİST TEKELLER KENDİ SÖMÜRÜ DÜZENİNİN YAŞAYABİLMESİ İÇİN DÜNYA HALKLARINI YALANLAR HAPİSHANESİNDE İLELEBET YAŞAMAYA MAHKUM ETMEK İSTİYOR.

KİTAP SÖMÜRÜNÜN, SAVAŞLARIN, YOKSULLUĞUN VE ADALETSİZLİĞİN DAİM OLMASI İÇİN EMPERYALİSTLERİN HANGİ YALANLARA, MANİPÜLASYONLARA VE
DEZENFORMASYONLARA BAŞVURDUĞUNU ÇOK SAYIDA ÖRNEKLE GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR. BU YALANLAR EN ÜST DÜZEYDE EMPERYALİST DEVLETLER TARAFINDAN EMPERYALİST KARARGAHLARDA HALKLARI TESLİM ALMAK İÇİN ÜRETİLİYOR.

GERÇEĞİN SAVAŞINI VEREN BİZ DEVRİMCİLER İSE EMPERYALİSTLERİN İSTEDİĞİ GİBİ DÜZENİÇİLEŞMEDİĞİMİZ İÇİN TERÖRİST İLAN EDİLİYORUZ, TERÖR LİSTELERİNE ALINIYORUZ. HAKKIMIZDA ÖLÜM FERMANLARI VERİLİYOR, BAŞIMIZA ÖDÜLLER KONULUYOR.

BU SAVAŞI EMPERYALİSTLER KAZANAMAYACAKLAR. NE ONLARIN BURJUVA İDEOLOGLARI, NE DEVASA MEDYA TEKELLERİ NE DE OLAĞANÜSTÜ SİLAHLARI ÖRGÜTLÜ SAVAŞAN HALKLARIN İDEOLOJİK, TARİHSEL, SİYASAL HAKLILIKLARI KARŞISINDA KAZANAMAZLAR. TARİH BUNUN OLAMAYACAĞINI BİZE DEFALARCA GÖSTERDİ.

TARİHSEL, SINIFSAL, İDEOLOJİK, SİYASAL OLARAK ÜSTÜN OLAN MARKSİST- LENİNİST İDEOLOJİDİR. DÜNYA HALKLARI İÇİN BUGÜNE KADAR GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ SİSTEM, EN İYİ ÇÖZÜM SOSYALİZMDİR. EN BÜYÜK GÜÇ ÖRGÜTLÜ SAVAŞAN HALKLARDIR.
KİTABIMIZ EMPERYALİZME VE FAŞİZME KARŞI BİR SAVAŞ ÇAĞRISIDIR.

DÜNYA HALKLARINI EMPERYALİZME VE FAŞİZME KARŞI SAVAŞMAYA ÇAĞIRIYORUZ.
EMPERYALİZM SOVYETLER BİRLİĞİNİ, YUGOSLAVYA’YI, ROMANYA’YI, IRAK’I, LİBYA’YI, SURİYE’Yİ, UKRAYNA’YI, ARFİKA’DAN, ORTADOĞU’YA, ASYA’YADAN, ANADOLU’YA KADAR BÜTÜN DÜNYAYI İŞGAL ETMEK, HALKLARI KÖLELEŞTİRMEK İÇİN DÜNYANIN EN BÜYÜK SİLAHLI GÜCÜ NATO’YLA BİRLİKTE SALDIRIYOR.

DEZENFORMASYON AMERİKAN VE AVRUPA EMPERYALİZMİNİN, NATO’NUN BİR SAVAŞ SİLAHIDIR. BU SAVAŞ SİLAHINA KARŞI SAVAŞMAZSAK BU SİLAH BİZİ DE VURUR.

HALK KURTULUŞ SAVAŞIMIZLA, SOSYALİZMİ YENİDEN DÜNYA HALKLARI İÇİN BİR UMUT HALİNE GETİREREK, HALKIMIZI EMPERYALİZMİN YALANLAR HAPİSHANESİNİN ESİRİ OLMAKTAN KURTARACAĞIZ!

KİTABIMIZ EMPERYALİZMİN 90’LARDAKİ SALDIRILARINA KARŞI ANADOLU TOPRAKLARINDA ELLERİNDE SİLAH, ORAK ÇEKİÇLİ BAYRAKLA ÇATIŞAN 16-17 NİSAN ŞEHİTLERİNE, BİR ABD  OPERASYONUYLA KATLEDİLEN 12 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZE ADANMIŞTIR.


0 Reviews