Teslimiyet Katliama Direniş Zafere Götürür

Teslimiyet Katliama Direniş Zafere Götürür

Devamını Oku »

Kitap Adı: Teslimiyet Katliama Direniş Zafere Götürür
Yazar Adı: Eyüp Uğur
Yayınevi: Boran Yayınevi


Kitabını İndirmek İçin Tıklayınız
ÖNSÖZ;

Merhaba Halkımız,

Anadolu’nun küçük bir mezrasında, kerpiç bir evde doğdum. Ailem, ekonomik nedenlerle Avrupa’ya yerleşinceye, sevdiğim Anadolu’yu bırakmak sorunda kaldım.

Önce köyümü, sonra Anadolu topraklarının yeraltı yer üstü zenginliklerini tanıdım, direnişçilerini tanıdım ve sevdim,

Ülkemi tanıdıktan sonra ise dünya halklarının kahramanlarını destansı direnişlerini ve her bir ülkenin değerlerini ve zenginliklerini gördüm.

Devrimcilik yapmayı, ve devrimcilerin yanında olan halkın tek kurtuluşu olan umudu örgütlemeyi, bir sorumluluk olarak görüyorum. Bu nedenle dünya halklarının baş düşmanı emperyalizme kin ve öfke duyuyorum.

 

Bu kitabı yazmamın nedeni, Anadolu ve dünya halklarına sömürü gerçeğini, sömürü düzeninin nasıl işlediğini ve sömürücü düzenin sahiplerinin kim olduğunu anlatmaktır. ABD emperyalizmi, dünyada katliamlarla imparatorluk hayallerini gerçekleştirmeye çalışırken halkların payına sadece açlık, yoksulluk, talan, işgal, sömürü düşüyor.

 

İkinci Paylaşım savaşından sonra emperyalizmin korkulu rüyası kâbusu olan sosyalizmden korkusudur bunca katliamın nedeni. Halkların TEK kurtuluş umudu olan sosyalizmi umut olmaktan çıkarmaya çalışan emperyalizme karşı direnenler tarih yazdılar ve yazmaya devam ediyorlar.

 

Bu kitabı yazılış amacı, yazma amacım, sınıflar mücadelesinin keskinliğini, dünya halklarının emperyalizme karşı mücadelesinin zorunluluğunu anlatmaktır.

ABD emperyalizminin dünya halklarının baş düşmanı olduğunu anlatmak ve yazmak bir sorumluluktur; bunu bildiğim için yazdım.


İdeolojik ve siyasi önderliğini emperyalizmin yaptığı

uzlaşma-tasfiye, teslimiyet sürecinde solun teslimiyetini dünya halklarına anlatmanın, gerçekleri yeniden yeniden anlatarak halkları emperyalizme karşı örgütlemenin zorunluluğu ile yazdım.

 

Emperyalizm; yalnızca yeraltı zenginliklerimizi yağmalamıyor, sadece işgaller yapıp bombalar yağdırmıyor. Esas olarak beyinlerimizi ve yüreklerimizi işgal ederek, Amerika’yı bir dünya sistemi yaparak düzenini sürdürmek istiyor. Halklara ait hangi zenginlikler, hangi ilerici gelenekler varsa onlara saldırıyor. Emperyalizmin her şeyine hayran olalım, onların yozluklarına özenelim; ama asla kendimize güvenimiz olmasın istiyor. Halklar olarak bizi aşağılıyor ve düşünemeyeceğimize, yazamayacağımıza, öğrenemeyeceğimize, öğretemeyeceğimize, kendi kendimizi yönetemeyeceğimize inanalım istiyor.

 

Biz yoksul halk çocukları, her şeyi öğrenebiliriz, her şeyin en iyisini yapabiliriz. Yeter ki kendimize inanalım, örgütlenelim, kolektif emek harcayalım.

Bu kitabın hazırlık sürecinde yaptığım araştırmalarda, dünya halklarının umudunun bitmediğini gördüm, büyük bedeller ödeyenlerin, mücadele edenlerin asla unutulmadığını, halkların mücadeleyle birbirlerine öğrettiklerini gördüm.

Tarih gösteriyor ki; örgütlü halkların yenemeyeceği hiçbir güç yoktur! Bu umut, bu tarih bilinci, dünya halklarını tekrar ayağa kaldıracak. Emperyalizm ve onun işbirlikçisi oligarşileri yok edecek.

Emperyalist saldırganlığa karşı, dünya halklarının kurtuluş umudunda birleşelim, kazanalım!

Bu inancı ve örgütlülüğümüzü büyütelim, kazanalım!0 Reviews