29 Temmuz 2018 Pazar

Grup Yorum Röportaj

Kocaeli Kandıra F Tipi Hapishanesi Özgür Tutsaklarının Tutsak Grup Yorum Üyeleriyle Yaptığı Röportaj-2017
Grup Yorum üyelerinden 7 kişi, Kasım 2017’da tutuklanarak 3 ayrı hapishaneye gönderildi. Dört ay sonra tahliye edildiler. Tutuklu oldukları süre içerisinde Kocaeli Kandıra F Tipi Hapishanesinde tutuklu olan Özgür Tutsaklar, ayrı ayrı hücrelerden tecrite rağmen Grup Yorum’la röportaj yaptılar.
Kitap hazırlanırken Grup Yorum üyeleri tekrar tutuklandı. Haklarında yakalama kararları verildi, başlarına ödül kondu.
Halkımızın en yiğit evlatları Özgür Tutsakların grup Yorum’la yaptığı röportajda merak edilen birçok konuyu okuyacaksınız. Halkımızın sanatçılarının asla teslim alınamayacağını okurken, yıllarını hapishanede geçirmiş Özgür Tutsakların hayatla ve kavgayla canlı bağını hissedeceksiniz…
Bu kitapta nice saldırı, baskı, işkence altında halkın türkülerini söylemekten vazgeçmeyen, reformist rüzgârların halkın üzerine, halkın sanatına yaydığı kasveti, karamsarlığı, yılgınlığı ve umutsuzluğu sazından söküp atan Grup YORUM var. Bu kitapta halk türkülerini cephane, sazını silah yapıp meydanlara koşan Grup YORUM var. Grup YORUM’un hayata, insana, mücadeleye bakışı var. Konserlerinde milyonları buluşturan, albümleri müzik marketlerden çok, dinleyenleri tarafından elden ele dağıtılan Anadolu müzik tarihinin mihenk taşı var.
Bu kitapla Grup YORUM evinize konuk olmaya geliyor. Hayatı konuşmak, kavgayı konuşmak, gidenleri anmak, dünyayı anlamak ve kendimizde harekete geçecek gücü bulmak için, bir bardak çayı birlikte yudumlamak için sohbete geliyor. Elinizdeki kitap bir araç, amacımız ise Yorum ’la buluşmak. Biliyoruz ki her halk çocuğunun evinde de, yüreğinde de yeri hazırdır. Bu güvenle kapınızı çalıyoruz.
Elimiz boş gelmedik, yanımızda Yorum’un umutlarını ve bu kitaba emeği geçenleri getirdik. Kitabı okuduğunuzda yüzünüzde beliren gülümseme bizim teşekkürümüz.
Dilinize katılan kavga türküleri sizin yolunuz olsun. Umutla kalın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Halk Kütüphanesi

Kitaplarımıza ulaşmak için, arşivinizdeki kitapları paylaşmak için bizimle iletişime geçin... Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz
Yorumlar

Bizimle İletişime Geçin

Ad

E-posta *

Mesaj *