29 Temmuz 2018 Pazar

Halk Sanatçılığının Alfabesi (3 Cilt)

Halk Sanatçılığının Alfabesi 1. Cilt: Sanatçıyız Biz…
Halk Sanatçılığının Alfabesi 2. Cilt: Sanat Cephesi...
Halk Sanatçılığının Alfabesi 3. Cilt: Grup Yorum'a Sık Sorulan Sorular…
Sanatın, geniş halk kitlelerini ortak bir amaç uğruna bir araya getirmedeki gücünü Grup Yorum’un İnönü ve Bağımsız Türkiye konserlerinde çok net gördük. Grup Yorum 30. yıl konserlerinde ülkenin en büyük şehirlerinin meydanlarında yüz binlerin toplandığını gördük. Sanatımızla var olduğumuz her yer bizim için bir mücadele arenasıdır ve ideolojik propagandamızı güçlendirmeye hizmet eder.
Sonuç olarak; devrim mücadelesinin bir silahı olarak gördüğümüz sanatımızı daha işlevsel kılmak ertelenemez bir görevdir. Çünkü düşmana yönelmiş bir silahtır o. Ne kadar çok mermi atarsa, düşman Cephesi o kadar küçülür. Bu broşürde en genel anlamıyla sanatın bizim için önemini ve mücadelede üstlendiği rolü çeşitli örneklerle anlatmaya çalıştık. Her alanda olduğu gibi sanat alanında da yetkinleşmeli, devrimci sanatı kitleselleştirmeliyiz. Sanat alanını burjuvaziye terk etmeyeceğiz.
PDF indir...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Halk Kütüphanesi

Kitaplarımıza ulaşmak için, arşivinizdeki kitapları paylaşmak için bizimle iletişime geçin... Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz
Yorumlar

Bizimle İletişime Geçin

Ad

E-posta *

Mesaj *