26 Aralık 2019 Perşembe

50 Soruda Halk Meclisleri

Kitap Adı: 50 Soruda Halk Meclisleri
Yayınevi: Haziran Yayıncılık
Basım Tarihi: 1996
ÖNSÖZ
Halk Meclisleri bir öneri olarak girdi gündeme.
Üzerinde çokça tartışıldı. Tartışmaların çok da geliştirici olduğunu söylemek mümkün değildi. Çünkü bugünkü somut durum ne, ihtiyaç olan ne sorularından çok, daha farklı, soyut şeyler tartışılmak isteniyordu.
Oysa Halk Meclisleri bugünün ihtiyacıydı. Bugünkü somutluğun bir ürünüydü ve ancak geleceğe uzanan bir yanı da vardı. Geleceğe nasıl uzanacağı ise ancak onun pratiği içinde yönlendirilebilir, belirlenebilir.
Halk Meclisleri bugün öneri olmaktan çıkıp hayatın içine girmiştir. Henüz çok yenidir. Ve henüz çok az sayıdadır. Ama tecrübe kazanacaktır.
Çoğalacaktır.
"50 Soruda Halk Meclisleri" broşürü, Halk Meclislerinin ne olup ne olmadığını ortaya koyuyor.
Soyut, teorik tartışmalara girmeden somut tanımlar yapmak amacıyla hazırlandı. Halk Meclislerinin nasıl kurulacağı, nasıl işletileceği, noktalarında belli bir bakış açısı sunmayı hedefledi.
Bütün bunları zenginleştirmek ise emekçi semtlerinde Halk Meclislerini kurmak için çaba gösterenleri ve doğrudan Halk Meclislerinin işi olacaktır. Devrimci ustalardan birinin bir sözü vardır.
"Kitleleri ayaklandırın ve inisiyatifi onlara bırakın': Halk Meclisleri işte bir yerde bunu pratiği.
Halk Meclisleri, halkımız için, halkımızın mücadelesi ve geleceği için önemli bir öneri ve önemli bir pratiktir. Bu pratik zenginleşecek, teori de zenginleştirecektir. Bu zenginlik halkımızın, ülkemizin ve mücadelemizin zenginliği olacak; bize yeni şeyler öğretecek; halk olarak yaşadığımız zulüm düzeni karşısında bizi daha güçlü kılacak; daha güzel bir geleceğin kazanılmasında bizim mevziimiz olacaktır.

Daha güçlü olmak için Halk Meclislerini Güçlendirelim


Kitabını İndirmek İçin Tıklayınız

Halkın Sesi Kütüphanesi İçin Tıklayınız


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Halk Kütüphanesi

Kitaplarımıza ulaşmak için, arşivinizdeki kitapları paylaşmak için bizimle iletişime geçin... Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz
Yorumlar

Bizimle İletişime Geçin

Ad

E-posta *

Mesaj *