9 Aralık 2019 Pazartesi

Avrupa'da Mücadele Tarihimiz

Kitap Adı: Avrupa'da Mücadele Tarihimiz
Basım Tarihi: 2018


ÖNSÖZ

Avrupa'da biz de varız. Hem de milyonlarcayız. Emeğimizle, alın terimizle yaşıyoruz. Kimse bize bir lütufta bulunmuyor. Avrupa emperyalistlerinin hiçbir vatandaşına yaptırmadığı angarya işleri bizim insanlarımız yapmak zorunda kalıyor. Buna rağmen "kara kafalı" diye tanımlanıp ikinci sınıf insan muamelesi görüyor. Evleri yakılıyor, karakollarda işkence ile katlediliyor, cesedinin beyni, kalbi alınıp yerine peçete bırakılıyor, cenazeleri yıllarca morgda tutulup verilmiyor, katleden polisler, ırkçı faşistler cezalandırılmıyor. Tersine ödüllendiriliyor. Faşist katiller mahkemelerde adeta bir kahraman muamelesi görüyor.
Tüm bunlar emperyalizmin krizinin bir sonucudur. Emperyalizmin olduğu yerde halka demokrasi olmaz. Yüzlerine taktıkları demokrasi maskesinin ardında ırkçılıklarını, faşizmi finanse etmelerini görüyoruz. Halkımıza olan düşmanlıklarıyla hemen her gün karşı karşıya kalıyoruz. Kendi finansa ettikleri IŞİD bahanesiyle Müslüman halkımıza karşı kendi halklarını ırkçılıkla örgütlemelerine tanık oluyoruz.
Daha fazla sömürmek için kazanılmış haklarımız gasp ediyorlar. Halka düşman olarak yabancıları gösteriyorlar. Tıpkı Nazilerin Yahudileri suçlaması gibi bugünde Avrupa kapitalizmi yabancıları hedef haline getiriyor, ırkçıları besleyip büyütüyor.
Tüm bunlarla baş edebilmenin yolu örgütlenmektir. O nedenle AVRUPA'DA BİZ VARIZ.
Avrupa'da halkımızı ırkçı saldırılara karşı yalnız bırakmıyoruz. Çünkü başımıza ne gelirse örgütsüzlükten gelir.
Irkçılarda, Avrupa devletleri de bizim yalnızlığımızdan, örgütsüz oluşumuzdan güç alıyorlar. Örgütlenmemize ise asla tahammülleri yok!
Dergi dağıtmak, konser düzenlemek, pikniğe katılmak dahi suç sayılıyor.
Bu nedenle insanlarımızı tutukluyor, yıllara varan hapis cezaları veriyor, tecrit altında tutu yor.
Ancak tüm bunlara rağmen biz koşullara teslim olan değil aksine hep direnen olduk. Hapishanelerde direndik.
Meydanlarda direndik. Meydanı ırkçılara bırakmadık.
Halkımızın sindirilmesine, asimile edilmesine müsaade etmedik. Avrupa'da da ülkemizde olduğu gibi mücadeleyle dolu bir tarih yazıyoruz. Bu tarihi büyütmek tarih bilincine sahip olmakla mümkündür. Ancak bu değerlerimize sahip çıkarak mücadelemizi büyütebilir, Avrupa'da halkımızı örgütleyerek daha ileri adımlar atabiliriz. Avrupa'da olmak, orada doğup büyümek bizi asla ülkemizden koparmaz. Şehitlerimiz buna örnektir. Nerede olursak olalım bizim anavatanımız Anadolu'dur. Kavgayı Avrupa'dan Anadolu topraklarında yaşayan şehitlerimiz mirasına daha sıkı sarılarak tarihimizi büyütebiliriz.
Bu kitabımızda Avrupa'daki mücadele tarihimizi, ırkçılığa karşı neden ve nasıl mücadele etmemiz gerektiğini anlatıyoruz.
Çünkü kuşaklar boyunca Avrupa'nın kalkınmasına emeğimizle katkıda bulunduk. Şimdi onların bize ya asimile olun ya da çıkan gidin demelerine müsaade etmeyeceğiz. Bunu nasıl yapacağız.
Bu sorunun cevabını burada veriyoruz.

Kitabını İndirmek İçin Tıklayınız

Halkın Sesi Kütüphanesi İçin Tıklayınız


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Halk Kütüphanesi

Kitaplarımıza ulaşmak için, arşivinizdeki kitapları paylaşmak için bizimle iletişime geçin... Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz
Yorumlar

Bizimle İletişime Geçin

Ad

E-posta *

Mesaj *