12 Aralık 2019 Perşembe

Bana Kavgayı Öğret Usta- Kavganın Suyunda Çelikleşmek-2

Kitap Adı: Bana Kavgayı Öğret Usta- Kavganın Suyunda Çelikleşmek-2
Yayınevi: Boran Yayınevi

Bana Kavgayı Öğret Usta kitabının devamı olan bu kitap karşımıza Kavganın Suyunda Çelikleşmek olarak çıkıyor.
İlk kitabımızda hikâyemizin kahramanı olan Ali devrimcilerle tanıştıktan sonra günlük yaşamdaki sorunlarından, alkol bağımlılığından nasıl kurtulduğu ve Büyük Ölüm Orucu Direnişi ile birlikte nasıl örgütlendiği anlatılıyor ve ilk kitabımız Ali'nin düşman tarafından hapishanede tutsak edilmesiyle bitiyordu.
Bu kitapta Ali'nin tutsak düştükten sonra hapishanede düşman saldırıları, tecrit koşulları, öğrendikleri ve yaşadıkları ve en önemlisi Özgür
Tutsaklık hayatının nasıl olduğu anlatılmaktadır.
Özgür Tutsaklık; şehitlerimizden, gazilerimize, tutsaklarımızın Büyük Ailemizin kurulduğu günden bu güne dek ilmek ilmek ördüğü, bedellerini kan ve canımız pahasına verdiğimiz, yarattığımız tarihimiz, onurumuz ve yaşam biçimimizdir.
Düşman F tipi dediğimiz NATO’dan, Amerika'dan ithal hapishaneler yaparak siyasi kimliğimizi ve insanlığımızı elimizden almak istemiş, bizi bilinçsizleştirmek, politik düşüncelerimizden arınmamızı istemiş ancak Özgür Tutsaklık bilinci sayesinde dört duvar arasında insanlarımızı teslim alamamıştır. Devrimci mücadele içerisinde tutsaklık yaşayan her insanımız Özgür Tutsak olmanın onurunu, gururunu taşımıştır.
Ali'nin gözünden ve anlatımlarından devamla tecrit anlatılmaktadır.
Bana Kavgayı Öğret Usta kitabının ilk cildi ile birlikte bu kitap Ali'nin devrimcilik hayatını adım adım bize anlatmaktadır.
Kitabımız gerçek hayat hikâyesinden oluşmaktadır.
Yani anlatılan her şey gerçektir. Yazarımız Özgür Tutsakların çıkardığı dergilerin editörlüğünü yapmıştır. Bu kitap, “Düzen Çürütür Devrim Yaşatır” kitabının ardından yazdığı üçüncü romandır.

İlgi ile okumanız dileğiyle...


Kitabını İndirmek İçin Tıklayınız

Halkın Sesi Kütüphanesi İçin Tıklayınız

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Halk Kütüphanesi

Kitaplarımıza ulaşmak için, arşivinizdeki kitapları paylaşmak için bizimle iletişime geçin... Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz
Yorumlar

Bizimle İletişime Geçin

Ad

E-posta *

Mesaj *