9 Aralık 2019 Pazartesi

Bu Mahalle Bizim

Kitap Adı: Bu Mahalle Bizim
Yayınevi: Boran Yayınları
Basım Tarihi: Eylül 2019

ÖNSÖZ

Yoksul mahalleleri örgütleyen İstanbul’u alır. Ülkemizde Devrimci Hareket’in yoksul mahallelerde örgütlenmesiyle elde ettiği deneyimlerin bir özetini bulacaksınız bu kitapta. Marksizm Leninizm’in ustaları “Devrim Kitlelerin Eseridir” diyerek en yoksullar arasında örgütlenmenin zorunluluğunu göstermişlerdi. Devrimci Hareket, Marksizm-Leninizm’in bu ilkesini ülkemizde hayata geçirmiştir. İstanbul’un birçok yoksul mahallesinde Cephe’nin varlığı tartışılmazdır. Halkla bütünleşmiştir. Ancak yetmez, 960 Mahallesi olan İstanbul’da, 20-30 mahallede örgütlenmiş olmak yeterli değildir. Bu bile oligarşiyi korkutmaktadır. Savcılar iddianamelerinde, 20-30 mahallede örgütlü olan Cephe için, “devrimi yapmaya elverişli bir örgüt” diyerek korkusunu göstermektedir.
Bu kitap, mahalle örgütlenmelerinin zorunluluğunu bir kez daha, derli toplu bir şekilde anlatıyor. Mahallelerde nasıl örgütlenmeliyiz, gençliği nasıl örgütlü hale getireceğiz, mahalle halkını nasıl örgütlü hale getireceğiz? Mahalle örgütlenmesi açısından birçok sorunun cevabını, derli toplu bulabileceğimiz bir kitap olarak düzenlendi. İddiamız ülkemizde halkın iktidarını kurmaktır. Bu iddiamızı gerçekleştireceğiz.
Tüm Yoksul Mahalleler Bizim Olacak!

Halkın İktidarını Kuracağız!

Kitabını İndirmek İçin Tıklayınız

Halkın Sesi Kütüphanesi İçin Tıklayınız


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Halk Kütüphanesi

Kitaplarımıza ulaşmak için, arşivinizdeki kitapları paylaşmak için bizimle iletişime geçin... Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz
Yorumlar

Bizimle İletişime Geçin

Ad

E-posta *

Mesaj *