9 Aralık 2019 Pazartesi

Halkın Adaleti

Kitap Adı: Halkın Adaleti
Derleyen: Çiğdem Yakşi-Berna Yılmaz

Önsöz
Kitabımızda Adalet kavramını ve Halkın Adaletini ele alıyoruz.
Ülkemizde ve Dünya'da her gün adaletsizlikler çoğalıyor. Açlık ve yoksulluk gün geçtikçe artıyor. Bir yanda bir avuç tekelci zenginliklerine zenginlik katarken; diğer bir yanda halk yiyecek ekmek bulamıyor; çocuklarını doyuramadığı için intihar ediyor. Katiller, tecavüzcüler ise ödüllendiriliyor. Bunca adaletsizliğe karşı direnenler ise cezalandırılıyor. İşte böyle bir düzende Halkın Adaleti dışında bir Adalet yoktur. Bu düzen tefeci tüccarlara, tekellere hizmet etmektedir. Halkın yararına hiçbir şey yapamaz. ''Adalet mülkün temelidir'' diyen bir düzende sadece parası olanlar için hak ve hukuk geçerlidir. Bu nedenle adalet mücadelemiz mahkeme salonlarından ibaret değildir.
Adalet halkın ellerindedir. Aç bırakılan, evsiz ve yoksul bırakılan, yozlaştırılan, katledilen halktır; adaleti sağlayacak olan da halktır.
Bu adaletsizliklerin kaynağını, nedenlerini anlatıyoruz kitabımızda. Adaletsizliğe karşı halkın kendi gücünü ele alıyoruz.
Halkın ekmeğidir Adalet diyor Bertolt Brecht. Ekmeksiz de adaletsiz de kalmayacağız.

Adaleti, hak ve hukuku, geleceği biz temsil ediyoruz.


Kitabını İndirmek İçin Tıklayınız

Halkın Sesi Kütüphanesi İçin Tıklayınız


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Halk Kütüphanesi

Kitaplarımıza ulaşmak için, arşivinizdeki kitapları paylaşmak için bizimle iletişime geçin... Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz
Yorumlar

Bizimle İletişime Geçin

Ad

E-posta *

Mesaj *