14 Ocak 2020 Salı

Bir Kar Makinesi 1

Kitap Adı: Bir Kar Makinesi 1
Yayınevi: Tavır Yayınları
Basım Tarihi: Ocak 2013


Giriş
Rengiyle, kokusuyla, tadıyla, ulusal içeriğiyle evrensel bir müziktir.
"Çağdaş Halk Müziği". Örnek bir kollektivizmle üretiyorlar. Sanatlarının kaynağı halk. "Mücadelenin soluk alıp verdiği her alan, mücadeleyi yüreğinde duyan her insan, şiirleriyle, ezgileriyle ve önerileriyle bu kollektivizmin içerisindedir."
Unvanlar, şan ve şöhret duygusu onlara yabancıdır. Kendilerini ayrıcalıklı yaratıklar sanma budalalığına düşmediler hiç. Kişilerin ve isimlerin, mücadelenin akısını nazlandıran birer damla olduğuna inandılar hep.
Ellerini yeni ellerle birleştirerek, coşkun sellere doğru çağladılar. Tan oldular gecenin ortasında. İlk oldular alanlarında, gelenek oldular. Onlara, kara, borana dayanıp asılmaz sanılanı astıkları, kendilerinden sonra gelenlere ışık oldukları için "Kar Makinesi" denildi.

Tavır Yayınlan, bu ilk ürünüyle "Kar Makinesini ‘’getiriyor dost sofralarınıza. Grup Yorumu saygıyla, sevgiyle kucaklayarak...


Kitabını İndirmek İçin Tıklayınız

Halkın Sesi Kütüphanesi İçin Tıklayınız

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Halk Kütüphanesi

Kitaplarımıza ulaşmak için, arşivinizdeki kitapları paylaşmak için bizimle iletişime geçin... Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz
Yorumlar

Bizimle İletişime Geçin

Ad

E-posta *

Mesaj *