28 Ocak 2020 Salı

Devrimci Sol - İngilizce Sayı: 1

Kitap Adı: Devrimci Sol - İngilizce Sayı: 1
Basım Tarihi: Aralık 2019


Merhaba,
Devrimci Sol yayınımızın İngilizce ilk sayısıyla sizlere merhaba diyoruz.
Emperyalizm diyor ki, “Marksizm-Leninizm’in dünyada bir daha umut olmasına izin vermeyeceğiz!”
Biz diyoruz ki; Marksizm-Leninizm’i dünyanın dört bir yanına yayacak, halkların tek kurtuluş umudu haline getireceğiz.
Emperyalizm, dünya halklarına uzlaşma, teslimiyet ve tasfiyeyi dayatıyor.
Devrimci hareketleri uzlaşma, teslimiyet, tasfiye politikalarıyla çürümeye, yok olmaya mahkum ediyor.
Bu koşullarda İngilizce Devrimci Sol’la, Marksist-Leninist ideolojiyi dünya genelinde yayarak, emperyalizmin ideolojik saldırılarının karşısına Marksizm-Leninizm bayrağını tüm dünyada daha güçlü dalgalandırarak çıkıyoruz. Emperyalizm dünyada devrimleri bitiremeyecek,
Marksizm-Leninizm’i bitiremeyecek, Biz Kazanacağız!
Açlığa, yoksulluğa mahkum edilen milyarlar; işgal edilip yakılan, yıkılan ülkeler; emperyalist güçler tarafından katledilen, tutsak edilen, işkence gören, tecavüzlere uğrayan dünya halkları… Bu tablo günümüz dünyasında emperyalist haydutluğun vahşetinin ne kadar büyüdüğünü gösteriyor.
Bu tabloyu yaratan emperyalizm saldırganlığını ve vahşetini artırdıkça kendi sonunu da yakınlaştırıyor. Bunu gördükleri için “21. Yüzyıl Ayaklanmalar Yüzyılı olacak!” demişlerdi. Halkların tek umudu, tek kurtuluşu Marksist Leninist ideolojidir. Emperyalistler bunu da bildikleri için “Marksizm-Leninizm’in dünyada bir daha umut olmasına izin vermeyeceğiz!” diyerek Marksist Leninist örgütlere saldırılarını artırdı. Onları ideolojik olarak teslim almak, onları önce ideolojik olarak sonra fiziki olarak yok etmek, bitirmek için teslim alma, tasfiye politikalarına hız verdiler. Dünya genelinde bu politikalarında önemli sonuçlar da aldılar.
Emperyalizmle ve yerli işbirlikçileriyle uzlaşmalar, barış süreçleri ile halkların bilinci bulandırılıyor. Sınıf ve sınıf savaşı kavramları çarpıtılmaya, unutturulmaya çalışılıyor. Hiçbir zaman sömürenlerle-sömürülenler, ezenlerle-ezilenler, sömürücü egemenlerle-ezilen halklar,  zenginlerle-yoksullar, toklarla-açlar aynı safta olmadılar.
Marksist-Leninist ideolojinin; teslimiyet, tasfiye politikalarına karşı dünyada umut olmasının önüne geçemeyecekler. Tarihin akışını değiştiremezler çünkü. Tarihin akışı emperyalizmin yok olacağını, yerine sosyalizmin geleceğini, Marksist Leninist ideolojinin tüm dünyada hakim olacağını gösteriyor bizlere.
Emperyalistler ve onların yerli işbirlikçileri istedikleri kadar “Marksist-Leninist örgütleri bitirdik, teslim aldık, imha ettik!” diye bağırıp dursunlar.
Buradan bir kez daha haykırıyoruz: Hayır bitmedik, bitmeyeceğiz! Biz sizi bitireceğiz! Dünyada açlık, yoksulluk, sömürü ve zulüm oldukça; bu dünyada emperyalizm, faşizm olduğu sürece direnenler, savaşanlar bitmeyecek! Marksizm- Leninizm bitmeyecek! Halkların kurtuluş kavgası ve umudu bitmeyecek!
Biz bu umudun, bu kavganın adıyız! Emperyalizmin tüm dünyada Marksizm-Leninizm’in umut olmasını engellemek için saldırılarını artırdığı bu süreçte, Devrimci Sol İngilizce yayınımızla bu saldırıların karşısında Marksizm-Leninizm ideolojisini tüm dünyaya yayma görevimizi yerine getiriyoruz.
Teslimiyet, tasfiye politikalarının karşısında biz varız!
Marksizm-Leninizm tüm dünya halklarının tek gerçek umududur, tek gerçek kurtuluşudur!
Emperyalizmle, faşizmle “barış-uzlaşma” olmaz! Emperyalizme ve faşizme karşı savaşmadan, savaşı büyütmeden halkların kurtuluşu mümkün değildir. Savaşmadan, savaşı büyütmeden, halkları bu savaş için örgütlemeden, bu savaşla baskı ve sömürü düzeni yıkılmadan halkların kurtuluşu mümkün değildir.
Emperyalizme ve yerli işbirlikçileri faşist iktidarlara karşı savaşımızı tüm dünyaya yayacak ve süreklileştireceğiz! Umutsuzlara umut olacağız!
Devrimci Sol İngilizce yayınımızla bu görevimizi yerine getirme yolunda bir adım daha atıyoruz…
DEVRİM İÇİN SAVAŞMAYANA SOSYALİST DENMEZ!
TEK YOL DEVRİM, TEK KURTULUŞ SOSYALİZM!
KURTULUŞUN YOLU MARKSİZM LENİNİZM’İN YOLUDUR!
FAŞİZMİ VE EMPERYALİZMİ YENECEĞİZ!

HAKLIYIZ KAZANACAĞIZ!


Kitabını İndirmek İçin Tıklayınız

Halkın Sesi Kütüphanesi İçin Tıklayınız

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Halk Kütüphanesi

Kitaplarımıza ulaşmak için, arşivinizdeki kitapları paylaşmak için bizimle iletişime geçin... Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz
Yorumlar

Bizimle İletişime Geçin

Ad

E-posta *

Mesaj *