9 Ocak 2020 Perşembe

Gazi Gecekondulardan Geliyor Halk

Kitap Adı: Gazi Gecekondulardan Geliyor Halk

Giriş:
Gazi’de kavga sürüyor. Ülkede kavga sürüyor. Oligarşi Gazi’de ve ülke genelinde vahşice, pervasızca saldırmaya devam ediyor. Çünkü tekellerin varoşlardan duyduğu korku büyüyor.
Gazi, oligarşinin varoşlardan duyduğu korkunun doruğuydu, doruklar çoğalmakta; kentleri kuşatan gecekonduların her biri yeni bir Gazi olmaya adaydır. Oligarşi bunu görüyor ve engellemeye çalışıyor. Devrimciler de bunu görmek, bilmek ve ne pahasına olursa olsun gerçekleştirmek durumundadırlar. Yüzlerce şehit, binlerce tutsak verilecek belki. Ama bu başarılmak zorundadır.
Oligarşinin korkusunu büyütüp, halkın iktidarına uzanan mesafeyi kısaltmak, oligarşinin korkusunun ve halkın savaşının doruğundaki Gazi’leri çoğaltmakla mümkün olacaktır.
Öldükçe çoğalıyoruz. Yasa bu. Gazi’liler şehitler verdikçe çoğaldılar barikatta. Canlarını, mallarını, sevgilerini, özlemlerini, acılarını, öfkelerini, her şeylerini koydular barikatlara.
İlmik ilmik dokudular ayaklanmayı. Gazi’yi yeniden yarattılar. Bu kitabın yazarı onlardır.
Ayaklanma, Gazi’nin Türkiye halklarına ithafıdır. Gazi’nin şehitleri, yeniden yaratılışın, ayağa kalkışın mimarlarıdır. Gazi’nin Türkiye halklarına ithafının sözcüsü, temsilcileridirler. Boşuna ölmediler.
Her yeni Gazi, ayaklanan halkımız, ayaklanan vatanımız onların bayrağını taşıyacak.

Parti ve Cephe onları yaşatacak.

Kitabını İndirmek İçin Tıklayınız

Halkın Sesi Kütüphanesi İçin Tıklayınız

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Halk Kütüphanesi

Kitaplarımıza ulaşmak için, arşivinizdeki kitapları paylaşmak için bizimle iletişime geçin... Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz
Yorumlar

Bizimle İletişime Geçin

Ad

E-posta *

Mesaj *