30 Ocak 2020 Perşembe

Kurtuluş 2014

Kitap Adı: Kurtuluş 2014
Basım Tarihi: Kasım 2014

Kurtuluş’tan
Ekmeğe ve adalete aç olan milyonların öfkesi ile savaşı büyütüyoruz. Kavgamız ekmek ve adalet kavgası… Ve adaleti uygulamak, adaleti sağlamak varlık-yokluk sebebidir bizim için.
Savaşı halklaştıracak olan güç, adaleti milyonlara taşıyacak olan güçtür. Savaşı halklaştırıcak güç, en yoksullara yoksulluk nedenlerini kavratacak ve kavrattığı ölçüde savaştıracak güçtür.
“Çağımız, emperyalizm ve proleter devrimler çağıdır” diyor Lenin. Bu nedenle silahlı mücadele dışında bir kurtuluş yolu aramak, emperyalizme boyun eğmektir. Silahlı mücadeleyi savunup geliştirmemek, teslimiyettir… Silahı, silahlı mücadeleyi bitirme aracı olarak kullanmak “yenidünya düzenine” ayak uydurmaktır. Yüzyıllardır direnen halklara ihanettir. Bu nedenle silahlı mücadele bilincini, gerçeğini sokak sokak, semt semt, komite komite örgütleyeceğiz.
Sevgili okurlarımız!
Kurtuluş’un bu sayısını ağırlıklı olarak “silahlı mücadele ve emperyalizme karşı silahlanma” konusuna ayırdık.
Düşmanı tanımadan, savaşın yasalarına karşı savaşı geliştirmeden mücadeleyi büyütmek, düşmanı altetmek mümkün değildir. Hem iç hem de dış düşmana karşı savaş, amansız ve sürekli bir savaştır.
Geçmişte yaptığımız hatalardan dersler çıkarmadan, olumluluklardan örnek alıp yeni örnekler yaratmadan “atılım” süreçlerini öremeyiz. “Atılım” bir birikim ve örgütlenme sürecedir. “Atılım” savaşı büyütme, düşmanı yenme ve sosyalizm iddiasıdır.
Atılım süreçlerini yaratan emek, militanlık, cüret, kararlılık, inanç, coşku, özveridir…
Her şeyden önce kadroların, parti taktik ve politikalarını ete kemiğe büründürmesinin ifadesidir. Atılım, kavgada ustalaşmanın ifadesidir.
Bugün en gençlerimiz büyük sorumluluklar altına giriyor. Deneyimsizlik hiçbir zaman önümüzdeki bir engel olamaz. Yöneticiliği öğrenmek ve öğretmek durumundayız.
Yöneticilik, “Ben varsam, Devrimci Sol var” bilincini taşımaktır, bugünden yaratmak istediğimiz dünyayı yönetmektir. Yönetmek; şekil vermek, dönüştürmek, iddiadır...
Her beş saniyede 165 çocuğun önlenebilir hastalıklar ve açlıktan öldüğü bir düzende silahlanmaktan, silahlı mücadeleyi büyütmekten, bedelleri göze alarak verilecek mücadele dışında bir kurtuluş yolu yoktur...

Halkların ekmeği olan adaleti sağlayacağımıza olan inançla...


Kitabını İndirmek İçin Tıklayınız

Halkın Sesi Kütüphanesi İçin Tıklayınız

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Halk Kütüphanesi

Kitaplarımıza ulaşmak için, arşivinizdeki kitapları paylaşmak için bizimle iletişime geçin... Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz
Yorumlar

Bizimle İletişime Geçin

Ad

E-posta *

Mesaj *