2 Ocak 2020 Perşembe

Milliyetçilik Çıkmazı

Kitap Adı: Milliyetçilik Çıkmazı
Yayınevi: Boran Yayınları
Basım Tarihi: Nisan 2001

Giriş
İmralı’da Öcalan tarafından savunulan görüşlerin ne anlama geldiğini, Öcalan davasının MGK tarafından nasıl bir politikanı n aracı haline getirilmek istendiğini doğru kavramak, önümüzdeki süreci doğru kavramak açısından şarttır. İmralı’daki savunma sola, sol tarihe, sosyalist değerlere, devrimci ideolojiye doğrudan bir saldırıdır. Hiç kimse evirip çevirmesin. Hiç kimse kendini zorlamasın. Hiç kimse devrim, sosyalizm lafızları ardına MGK görüşlerini, emperyalist demokrasiyi gizlemeye çalışmasın.
Her şey çok açık ve nettir. Herkes, sıradan köşe yazarlarına kadar, sıradan halka kadar, görüyor; İmralı’da olan biten nedir, neden Türkiye’de hiç görülmeyen bir biçimde, bu denli şeffaf, hatta biraz tiyatroya benzeyen duruşmalar yapıldı?
Bunların bir anlamı olsa gerek.

Her şey MGK’nın isteği ve planlaması doğrultusunda sürmektedir. Bu durum duruşmada değil, daha uçaktayken başlamış ve hala da sürmektedir. MGK, “MGK konsepti” diye adlandırılan bütün düşüncelerini İmralı’da söyletmiş ve bunun propagandasını yapmıştır.
Kitabını İndirmek İçin Tıklayınız

Halkın Sesi Kütüphanesi İçin Tıklayınız

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Halk Kütüphanesi

Kitaplarımıza ulaşmak için, arşivinizdeki kitapları paylaşmak için bizimle iletişime geçin... Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz
Yorumlar

Bizimle İletişime Geçin

Ad

E-posta *

Mesaj *