2 Ocak 2020 Perşembe

Tecrit ve Tecrite Karşı Mücadele Sempozyumu

Kitap Adı: Tecrit ve Tecrite Karşı Mücadele Sempozyumu
Düzenleyen: TAYAD - UTMP
Basım Tarihi: Haziran 2005
Giriş
TAYAD'lılar, 2005 Haziran'ında Uluslararası Tecritle Mücadele Platformu (UTMP) ile birlikte, tecrit gerçeğini, bu kez hayatın her alanını kapsayan boyutlarıyla bir sempozyumda gündeme getirdiler. "Tecrit ve Tecrite Karşı Mücadele" başlığıyla gerçekleştirilen bu sempozyumda Türk, Kürt, İtalyan, Arap, Alman, Yunan, Bulgar, İrlandalı, onlarca dilden, onlarca halk adına, "tecrite son verilmesi" talep edildi.

Elinizdeki kitap, işte bu sempozyumda yapılan konuşmalardan, sunulan belgelerden oluşmaktadır. Sempozyuma birçok ülkeden konuşmacı katılmıştır. Bunların bazıları tutuklu yakınları, bazıları ise, çeşitli konularda uzman kişilerdir. Sempozyum, katılımcıların genişliği oranında, tecritin dünya çapında uygulanışının tablosunu ortaya çıkarmıştır. Birçok ülkede, hem hapishanelerdeki tecrit uygulamalarının, hem de ülkelere, halklara, örgütlere karşı uygulanan tecritin çarpıcı ve düşündürücü örnekleri, bu sempozyumda bir araya gelmiştir. Bu anlamda elinizdeki kitap, tecritin ülkemizde ve çeşitli ülkelerde nasıl uygulandığına dair bir kaynak niteliği kazanmıştır.


Kitabını İndirmek İçin Tıklayınız

Halkın Sesi Kütüphanesi İçin Tıklayınız

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Halk Kütüphanesi

Kitaplarımıza ulaşmak için, arşivinizdeki kitapları paylaşmak için bizimle iletişime geçin... Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz
Yorumlar

Bizimle İletişime Geçin

Ad

E-posta *

Mesaj *