1 Ocak 2020 Çarşamba

Umut Yağmuru

Kitap Adı: Umut Yağmuru
Yazar Adı: Ümit İlter
Yayınevi: Boran Yayınları

Yayınevinden
Katliamla hayatımıza giren F Tipi Hapishaneler ve tecrit zulmüne karşı direnişte 117 yiğit devrimci şehit düştü. Bir direnişte 117 insan zulmün ne denli büyük ve direnişin ne denli hayati olduğunu anlatır.
2000’den 2004’e dördüncü yılını bitirmek üzere olan ölüm orucu direnişi sürüyor. Destan sürüyor. Onlar, tecritin, teslimiyetin tüm bir halkın hayatına hakim kılınmasının önündeki en büyük barikat oldular. Onlar, umutsuzluğun bir karabasan gibi çökmek istediği anda hücrelerini, alev alev bedenlerini sağanaklaştırdılar. Umut olup yağdılar Anadolu toprağına.
Bin yıldır zulme başeğmeyen Anadolu onlara minnettar... Bu destanı yaratanları, yine en iyi destanın içinde yer alanlar anlatacaktır kuşkusuz. Ümit İlter onlardan biri.
Bir fırtına gibi kavga ve umut esen dizeleri 117 kahraman direnişçinin coşkusunu ve zulme öfkesini yaşatıyor okura.

Başeğmeme geleneğini yaşatanları, saygıyla ve topraklarımızın geleceği, umudumuzun karartılmaması adına şükranla anıyoruz...


Kitabını İndirmek İçin Tıklayınız

Halkın Sesi Kütüphanesi İçin Tıklayınız


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Halk Kütüphanesi

Kitaplarımıza ulaşmak için, arşivinizdeki kitapları paylaşmak için bizimle iletişime geçin... Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz
Yorumlar

Bizimle İletişime Geçin

Ad

E-posta *

Mesaj *