31 Mart 2020 Salı

Tavır Dergisi Mart 2020 Grup Yorum Özel Sayısı Çıktı!


Direniş günlerinden doğan umudun ve halkın başeğmeyen sesi Grup Yorum bugün bir yandan direnmeye devam ederken diğer yandan enternasyonalist olarak Yunanistan’dan Küba’ya, Meksika’dan Belarus’a giderek hem dünya halklarıyla dayanışmasını gösterdi, hem de bugün 200 günü aşan direnişini dünya halklarına anlattı.
Tecrübelerini, deneyimlerini ve sosyalizme olan inançlarını onlarla paylaşıp umut yüklü türkülerini onlarla birlikte söyledi. Dünyanın her yerinde direnenlerin yürekleri birlikte attı.
Elbette bu yolculuk boyunca revizyonizmin İkiyüzlülüğünü bir kez daha gördük.
Grup Yorum Küba’da yapılan uluslararası toplantıya alınmadı. Fidel’in, Che’nin Küba’sının yerinde adım adım kapitalizme geçişi gördük. Küba’nın bu tavrı devrime ve sosyalizme karşı bir tavırdır.
Bu ideolojik bir tavırdır. Ve biz ustalarımızdan öğrendiğimiz gibi ideolojik mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz, kapitalizm varolduğu müddetçe çamurunu bulaştırmaya devam edeceğinin bilinciyle… Ve bu bilinçle hem türkülerimizi söyleyerek hem de ideolojik eleştirilerimizi yaparak yolumuza devam ediyoruz.
Grup Yorum olarak şunu biliyoruz ki; bugün güçlü gibi görünen emperyalizm, devasa ekonomik ve askeri gücüne rağmen haksız ve gayrimeşru olduğu için, zayıf ve korkaktır. Onu bu kadar vahşileştiren de olan iktidar halısının ayağının altından kayacak olmasıdır. O halıyı kapitalistlerin ayağının altından alan dünyanın emekçi halklarıdır. Biz burjuva hümanistleri değiliz. Sınıf savaşımında emperyalizmin ve faşizmin karşısında ezilen sömürülen dünya haklarının yanındayız. Halkın bir parçasıyız.
Ve Grup Yorum olarak dünya halklarına emperyalizmin kağıttan kaplan olduğunu göstermeye devam ederek zafer şarkılarımızı da meydanlarımızda söyleyeceğimizin inancıyla tüm okurlarımızın yeni yılını kutluyoruz.
Tavır Dergisini PDF olarak indirip okumak için TIKLAYIN...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Halk Kütüphanesi

Kitaplarımıza ulaşmak için, arşivinizdeki kitapları paylaşmak için bizimle iletişime geçin... Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz
Yorumlar

Bizimle İletişime Geçin

Ad

E-posta *

Mesaj *