22 Şubat 2021 Pazartesi

Özgürlük, Bağımsızlık ve Adalet Mücadelesinde Halklara Işık Tutanlar

Özgürlük, Bağımsızlık ve Adalet Mücadelesinde

Halklara Işık Tutanlar

Kitap Adı: Halklara Işık Tutanlar
Yazar Adı: Nilüfer Alcan
Yayınevi: Boran Yayınevi

 

Dünya üzerinde yaşamış insanlar vardır, yaptıkları ile milyonlarca insanı öldüren, sakat bırakan, korkudan titretenler ve daha nice zulümler yapanlar. Onlar ya unutulurlar ya da nefretle hatırlanırlar. Dünya üzerinde yaşamış nice insanlar vardır, yaptıkları ile yaşadıkları toplumun ve geleceğin dünyasının daha adil ve insanca yaşanılır olmasının temellerini atan, insanları özgür kılan.

 

Bu insanları hemen hemen herkes duymuştur, bilir, tanır. Çünkü onlar tarihe damgasını vurmuş unutulmaz insanlardır. Kimisi „Benim bir hayalim var“ diyerek yola çıkmış ve yola çıkıp Amerikan yurttaş hakları hareketini başlatmıştır, kimisi en ırkçı zamanlarda ırkçılık karşıtı tutum sergileyerek siyahlarla beyazlar arasındaki adaletsizliği yasalardan kaldırmayı başarmıştır. Kimisi devrim yaptığı ülkede verilen bakanlık görevini bırakıp başka bir ülkede gerilla olmuş, kimisi kadınları eğitmek için kendisine fahişe denilmesini göze almıştır. Aldıkları bu radikal kararlar ve direttikleri kesin kuralları sonucunda halklarına ve gelecek nesillere insanın layık olduğu bir dünyanın nasıl olması gerektiğini göstermişlerdir. İşte bu nedenledir ki onlar halkların gönlünde yaşarlar ve unutulmazlar.

 

Dünya halklarının mücadelesinin önderleri, tüm devrimcilerin başöğretmenleridirler. Zaferleri ve yenilgileriyle, doğruları ve yanlışlarıyla, farklı yöntem ve politikalarıyla, onlardan öğrenebildiğimiz ölçüde, büyük tecrübeler kazanacağımız açıktır. (Kitabın önsöz`ünden)

 

 

Kitabı indirmek için:Kitabını İndirmek İçin Tıklayınız

Halkın Sesi Kütüphanesi İçin Tıklayınız


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Halk Kütüphanesi

Kitaplarımıza ulaşmak için, arşivinizdeki kitapları paylaşmak için bizimle iletişime geçin... Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz
Yorumlar

Bizimle İletişime Geçin

Ad

E-posta *

Mesaj *