14 Ağustos 2022 Pazar

Hasta Tutsaklara Özgürlük Özgür Tutsaklar Karikatür Sergisi


Kitap Adı: Hasta Tutsaklara Özgürlük Özgür Tutsaklar Karikatür Sergisi

Yazar Adı:EDİRNE F TİPİ ÖZGÜR TUTSAKLAR
Yayınevi: Boran Yayınevi
Basım Tarihi: Temmuz 2022

 

Hasta Tutsaklar Karikatür Sergisi Kitabı Çıktı

 

Özgür Tutsaklarımız hapishanelerde, her koşulda direnmeye, üretmeye devam ediyorlar. Bu kitap da üretimlerinden biri olarak ortaya çıkmıştır.

 

İnsan sosyal bir varlıktır. Konuşmak, paylaşımda bulunmak için insana ihtiyaç duyar. Yemek yemenin, kişisel temel ihtiyaçlarını karşılamanın ötesinde insanı insan yapan üretkenliğidir. Düşünme yetisidir. Aklıdır, yüreğidir. Sadece hayat yiyip, içmekten ibaret olsaydı hayvanlardan farkımız kalmazdı.

 

İnsanın yaşam biçimini şekillendiren düşünce biçimidir. Nasıl düşünürsen öyle yaşarsın. Öyle hissedersin.

 

F Tipleri, devrimci tutsakları düşüncelerinden arındırmak, düşünemeyen, üretemeyen, sorgulamayan insanlar getirmek için, devrimci tutsakları tecrit edip ideolojilerini teslim almak için inşa edildi. Ülkemiz hapishaneler kenti haline geldi. Düşünen, üreten herkes tutsak, ama asıl suçlular dışarda.

 

Hapishanelerde üretimlerin konusunu belirleyen süreçtir. Bu günü gelir Gökhan ve Sibel'in direnişi üzerine olur, yeri gelir hasta tutsaklar, yeri gelir hak gasplarına dair olur. Tutsakları teslim almak için yapılan her şey, dışarıda mücadelenin parçası, konusu olan her şey özgür tutsakların da gündemindedir. İçeride tutsak olsalar da hiçbir zaman dışarıyla bağları kopmaz. Yaşamı gerçekten yaşarlar.

 

Edip Cansever'in dediği gibi,

"hep içerdeydik hiç dışarı çıkmadık ki,

her dışardaydık, hiç içeri girmedik ki!"

 

Mesele bulunduğun mekan değil, beyninin ve yüreğinin içindekilerdir. Senin kişiliğini, ürettiklerini belirleyen budur.

 

Edirne F Tipi Hapishanesi Özgür Tutsaklarımız da üretimleri sonucu, bizlere özenle, büyük bir emekle, kafa emeğiyle hazırlamış oldukları üretimleri olan "Hasta Tutsaklar Karikatür Sergisi Kitabı"nı siz okuyucularımıza sunuyorlar.

 

Her karikatürde, hasta tutsaklar sorununun yakıcılığını hissedeceğine ve onlar için bir şey yapacağınıza, sahipleneceğinize inanıyoruz.

Hasta Tutsaklar Onurumuzdur!

 

Herkese, tüm halkımıza iyi okumalar dileriz.

Kitap’ı okumak ve indirmek için Tıklayınız


Kitabını İndirmek İçin Tıklayınız

Halkın Sesi Kütüphanesi İçin TıklayınızHiç yorum yok:

Yorum Gönder

Halk Kütüphanesi

Kitaplarımıza ulaşmak için, arşivinizdeki kitapları paylaşmak için bizimle iletişime geçin... Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz
Yorumlar

Bizimle İletişime Geçin

Ad

E-posta *

Mesaj *